MISTRZOWIE PO RAZ DZIEWIĄTY!

Mistrzowie po raz dziewiaty

Obszar nr 6

7.03 w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wygrała pewnie wszystkie 5 spotkań zdobywając po raz dziewiąty tytuł mistrzowski (bilans 9 złotych 1 srebrny i 2 brązowe).

W grupie pokonaliśmy 3:0 SP5 Dębica i 6:1 SP Wielkie Oczy. W czterodrużynowej grupie finałowej zwyciężyliśmy 6:2 SP3 Sanok , 5:0 SP Brzeźnica i 5:1 SP1 Stobierna. Bilans bramkowy 25:4 mówi sam za siebie. Jechaliśmy na finał jako główny faworyt do zwycięstwa.

W zdecydowanej większości ta sama grupa chłopców już w zeszłym roku jako uczniowie klas piątych była o krok od wygranej, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Przez ten rok zawodnicy okrzepli, systematycznie trenując by „w cuglach” wygrać XI Edycję Szkolnej Ligi Unihokeja o Mistrzostwo Sanoka.

Wszystko to sprawiło, że zrealizowaliśmy swój plan a nagrodą za ambitną postawę całej grupy (niektórzy są w niej od trzech lat) jest prawo startu na zawodach ogólnopolskich w Elblągu w czerwcu.

Gratulujemy!

Ps. Szczególne podziękowania składamy Jakubowi Szałajko i jego mamie, Pani Ani. Dwa dni przed zawodami wydawało się, że nasz bramkarz nie będzie mógł pomóc drużynie z powodu paskudnej kontuzji stopy. Jednak mama Kuby tylko w sobie znany sposób, mimo zakazu dwóch lekarzy (!), postawiła syna (dosłownie)na nogi! A ten bronił znakomicie, walnie przyczyniając się do sukcesu naszej reprezentacji.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Skład drużyny: Jakub Szałajko, Mateusz Jagniszczak (bramkarze), Sebastian Kwiatkowski, Damian Ginda, Louis Miccoli, Miłosz Wójcik, Jakub Lenart, Adrian Frankiewicz, Jakub Najsarek, Filip Pielech, Karol Oklejewicz, Kacper Adamski.