Dzień Promocji Zdrowia

W miniony piątek w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Promocji Zdrowia”. Impreza adresowana była do uczniów klas I-III oraz zerówek.

Działania realizowane były w dwóch etapach: konkurs plastyczny pod hasłem „Nasze zdrowie w naszych rękach” oraz spotkanie z osobami na co dzień dbającymi o zdrowie naszych najmłodszych: panią stomatolog Anną Kielar, panią Alicją Baszak (pokaz ratownictwa medycznego), panią Katarzynę Chowaniec, która mówiła o wpływie zdrowego odżywiania oraz aktywności na nasze samopoczucie, przeprowadziła także krótki trening fizyczny.

Dużym przeżyciem dla drugo - i trzecioklasistów było spotkanie z panem Piotrem Michalskim – akademickim wicemistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim na 1000m. Nasz gość propagował wśród uczniów aktywny styl życia i zachęcał do poszukiwania pasji, która pomoże w rozwijaniu charakteru i zdrowego stylu życia.

Dzieci z młodszych klas przygotowywały zdrowe posiłki, które prezentowały w holu głównym.

Zwycięska klasa (III c) otrzymała owocowe nagrody.

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

I miejsce - Jakub Kruszyński (kl. I b)

II miejsce - Zofia Kramarz gr. „0”

III miejsce Hubert Jasiński (kl. I e)

Wyróżnienia otrzymali: Tymon Osika kl. Ie, Markuc Oliwia kl. Ia oraz Kukla Milena kl. Ib.

Koordynatorzy projektu pani Beata Dańczyszyn oraz pani Ewa Żywot dziękują zaproszonym gościom, wychowawcom, i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy.

Ponadto w piątek w godzinach popołudniowych uczniowie grup I, II, i III świetlicy pod kierunkiem p. Aliny Statkiewicz, p. Anny Rudy i p. Anny Tymcio zaprezentowały przed swoimi rodzicami przedstawienie „Żeby zdrowym być”