Dzień Promocji Zdrowia

Regularne "zażywanie Ruchu" wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycję, ale także pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Niestety, mimo tych korzyści wiele osób preferuje raczej bierny tryb życia twierdząc, że sport nie jest dla nich. Możliwe jest jednak takie dobranie ćwiczeń, aby móc czerpać z nich przyjemność, zrelaksować się i zyskiwać zarówno korzyści zdrowotne jak i emocjonalne.

Do tego właśnie zachęcali nas pani Katarzyna Chowaniec, która przygotowała dla dzieci trening interwałowy oraz nasz gość specjalny pan Mirosław Kaźmierczak, trener gimnastyki sportowej, uczestnik programu "Mam Talent", który rozbudzał w dzieciach pasję, mającą pomóc im w rozwijaniu charakteru i zdrowego stylu życia. Swoim niesamowitym występem pokazał nam "nadludzkie" możliwości sportowo - akrobatyczne, w pokazach towarzyszyli mu uczniowie z klas młodszych.

W tym dniu dzieci spotkały się również z osobami na co dzień dbającymi o nasze zdrowie oraz kolorowały piramidy żywieniowe.

W ramach Dnia Promocji Zdrowia rozstrzygnięto także konkurs pod hasłem "Ruch to zdrowie". Prace można podziwiać w holu głównym szkoły, a upominki dla zwycięzców ufundowało Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły.

Najciekawsze prace wykonali: Julia Krzanowska z kl. II e, Maria Kalbarczyk z kl. II b, Liliana Gunio z kl. I b. Wyróżnieni natomiast zostali: Karolina Święch, Marcel Florko, Alan Suchecki, Wiktoria Sabramowicz, Maja Uczeń i Weronika Gruca.

Całość imprezy wzbogacił barwny program artystyczny, promujący zdrowy styl życia, przygotowany przez p. Annę Tymcio.

Koordynatorzy przedsięwzięcia pani Beata Dańczyszyn i pani Ewa Żywot serdecznie dziękują panu Romanowi Lechoszestowi za pomoc w organizacji spotkania z panem Mirosławem Kaźmierczakiem, oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w organizację imprezy.