"Przeżyjmy to jeszcze raz"

17 stycznia 2019r. w godzinach popołudniowych, w szkolnej auli odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Przeżyjmy to jeszcze raz:. Gospodarzami byli uczniowie uczęszczający do III i VI grupy świetlicowej, a gośćmi ich Babcie i Dziadkowie. Gościem specjalnym natomiast była Pani Maria reprezentująca Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Tego zimowego wieczoru szkolna aula wypełniona po same brzegi, rozbrzmiewała wesołymi piosenkami oraz wzruszającymi wierszami dedykowanymi seniorom z okazji ich zbliżającego się święta. Słychać było także kolędy i pastorałki będące uzupełnieniem niezwykle interesującego wykładu pani etnograf, poświęconego polskim tradycjom bożonarodzeniowym. Na zakończenie dzieci odśpiewały zacnym gościom "Sto lat", złożyły życzenia noworoczne i wręczyły upominki - kolorowe koszyczki w kształcie gwiazd, pełne słodkich łakoci.

Uroczyste i jakże ciepłe spotkanie pełne wzruszeń, zacieśniające więzi rodzinne oraz pogłębiające wiedzę historyczną na temat życia naszych przodków, to powody, dla których warto było w ten zimowy wieczór odwiedzić naszą szkołę.

Całe spotkanie zorganizowały we współpracy wychowawczynie świetlicy- pani Anna Dobek i Alina Statkiewicz.