TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO 2019 - WYNIKI

W dniach 26.02 – 1.03 nauczyciele poloniści zorganizowali w naszej szkole TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO.

Oto wyniki:

KONKURS PIĘKNEGO, ARTYSTYCZNEGO CZYTANIA - środa 27 lutego

Przedstawiciele poszczególnych klas uraczyli słuchaczy artystyczną interpretacją „Ptasiego radia” Juliana Tuwima. Drugi tekst – fragmenty znanych lektur i książek, należało przeczytać bez przygotowania.

Jury w składzie: Maria Korzeniowska, Małgorzata Wojtoń i Grażyna Bartkowska, miało nie lada zadanie, ponieważ poziom konkursu był naprawdę wysoki i wyrównany.

Kategoria wiekowa uczniowie klas 7-8 i gimnazjum:

I m. Amelia Jadczyszyn kl. 7a

II m. Nikoletta Kudroń kl. 3cG

III m. Martyna Drwięga kl. 8a

Wyróżnienia: Aleksandra Michalska kl. 8b oraz Marianna Dusznik kl. 3bG

Kategoria wiekowa uczniowie klas 4-6:

I m. Marta Frączek kl. 5c

II m. Michalina Szul kl. 5e

III m. Natalia Brud kl. 4f

Wyróżnienia: Emila Chrzan 4a, Kamila Wolan 4e, Lidia Pawlecka 6b.

SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY - czwartek 28 lutego

Dwudziestu czterech reprezentantów poszczególnych klas rywalizowało o tytuł "Mistrza Gramatyki Języka Polskiego". Uczniowie wyśmienicie poradzili sobie z pułapkami polskiej gramatyki i bez problemu rozprawili się z niełatwymi zadaniami testu gramatycznego.

Kategoria wiekowa uczniowie klas 7-8 i gimnazjum:

I m. Inga Kowalik kl. 3cG

II m. Partycja Wolanin kl. 3aG

III m. Tomasz Pleśniarski kl. 8c

Kategoria wiekowa uczniowie klas 4-6:

I m. Aleksandra Ropel kl. 4f

II m. Iga Dudek kl. 4e

III m. Karol Harłacz kl. 5e

KONKURS PLASTYCZNY "LEKTURA ZAMKNIĘTA W LAPBOOKU”

Zadaniem klas było przygotowanie lapbooka, czyli własnoręcznie wykonanej książki (teczki) tematycznej, pełnej kieszeni oraz zakamarków z ciekawostkami, schowków z informacjami o wybranej lekturze. Efekty prac poszczególnych klas można podziwiać osobiście, lapbooki znajdują się na szkolnym korytarzu. Polonistyczne jury najbardziej urzekły trzy prace, zatem I m. ex aequo otrzymują trzy osoby:

I m. Franciszek Serafin z kl. 4e za lapbook dot. „Akademii pana Kleksa”

I m. Maria Kalbarczyk z kl. 5b za lapbook z lektury „W pustyni i w puszczy”

I m. Julita Szychowska z kl. 8a za lapbook dot. utworu „Kamienie na szaniec”

II m. Martyna Szychowska i Oliwia Kwiatkowska z kl. 5d za lapbook na podstawie książki „Kłamczucha”

Wyróżnienia: Lidia Przygórzewska z kl. 8a - „Mały Książę”, Antonina Adamska kl. 5e - „W pustyni i w puszczy” Julita Krawiec kl. 4d – „Mikołajek” Gaja Osika, Tymon Osika kl. 5e – „Feliks, Net i Nika” Gabriela Pająk i Marta Frączek kl. 5c – „Opowieści z Narnii” Aleksandra Ropel i Natalia Brud kl.4f „O psie, który jeździł koleją”.

Poloniści serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym! Wymienieni uczniowie zostali docenieni nagrodami książkowymi i słodkościami, które wręczyła Pani Dyrektor Lidia Mackiewicz - Adamska podczas uroczystego podsumowania. Dodatkowo oceny celujące z języka polskiego otrzymają uczniowie, którzy zajęli od pierwszego do trzeciego miejsca w poszczególnych konkursach, zaś bardzo dobre za wyróżnienia. Natomiast największe słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy z różnorodnym skutkiem uczestniczyli w tegorocznych konkursach organizowanych w ramach TJP. Już teraz zapraszamy na podobne zmagania konkursowe za rok, gdy ponownie obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego, przypadający 21 lutego.