Wizyta w mleczarni kl. 2b

20 marca 2019r. uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią Panią Beatą Dańczyszyn oraz panią Moniką Śliwką-Warankiewicz udali się do Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA w Sanoku.

Bardzo miło przyjął nas Pan Dyrektor, który przeprowadził pogadankę o miejscu pracy, gdzie mleko odgrywa największą i najważniejszą rolę.

Na miejscu dzieci utrwaliły wiedzę na temat wartości odżywczych mleka i jego przetworów. Podczas pobytu dzieci miały okazję zobaczyć proces technologiczny produkcji wyrobów mleczarskich, odwiedzając poszczególne miejsca w tym zakładzie.

Na koniec odbyła się przepyszna degustacja, podczas której wszyscy z wielkim apetytem próbowali świeżego twarożku oraz jogurtów. Czas spędzony w niecodziennym miejscu na długo pozostanie w pamięci.