Wycieczka do teatru i parku trampolin

Wczesnym rankiem 2 kwietnia 2019r. 45 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Aliny Statkiewicz, Moniki Kowalczyk i Doroty Rudy, wyruszyła na wycieczkę autokarową do Rzeszowa. Celem wycieczki było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia oraz alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Pierwszym punktem programu i najbardziej oczekiwanym przez dzieci, był Park Trampolin Jump World prowadzony przez braci Kłeczek (uczestników Mam Talent). Podczas godzinnego pobytu w tym miejscu dzieci miały okazję pod okiem instruktorów wziąć udział w zajęciach ruchowych w strefie akrobatycznej, gladiatorów, siatkówki, koszykówki oraz bezpiecznie „zanurkować” w basenie z gąbkami. Efekty były zaskakujące! już po kilku wskazówkach instruktorów dzieci wykonywały widowiskowe skoki i ewolucje powietrzne!

Następnie uczniowie grupy III świetlicy szkolnej, kółka teatralnego oraz wybrani uczniowie z klas I- III, IV i V udali się do Teatru „Maska” w Rzeszowie, aby tam obejrzeć spektakl pt. „Wystarczy być”, stworzony na podstawie książki Toona Tellegena „Nie każdy umiał się przewrócić”. Bohaterowie to zwierzęta zamieszkujące las, które spędzają ze sobą dużo czasu, prowadzą interesujące rozmowy, wspólnie popijają herbatkę, świętują urodziny i poszukują odpowiedzi na ważne pytania. W tym niezwykłym lesie każdy ma swoje miejsce i wszystko jest możliwe, a bohaterowie udowadniają, że marzenia i wyobraźnia mają niezwykłą moc. Obejrzany spektakl „Wystarczy być” dostarczył wszystkim niezwykłych przeżyć i doznań wskazując na wartości ponadczasowe, gdyż była to przede wszystkim opowieść o przyjaźni – takiej po prostu-bezinteresownej. Takiej, która niczego nie oczekuje w zamian.

Po tym magicznym spotkaniu ze sztuką przyszedł czas na odkrycie kulis pracy teatru. Wszyscy wycieczkowicze wzięli więc udział w spotkaniu z konstruktorem lalek teatralnych, a konkretnie z panią Martą – szefową pracowni plastycznej działającej przy teatrze „Maska”. Pani Marta opowiedziała wszystkim o rodzajach oraz technikach tworzenia lalek teatralnych, ilustrując swoją opowieść przykładami lalek, które każdy mógł potrzymać , a nawet spróbować je „ożywić” (animować).

Po przyjemnościach dla ducha przyszedł czas na prozę życia i zwyczajne zaspokojenie głodu- wspólny obiad w barze Bistro break. Pierożki smakowały , jak u mamy lub babci!

Wszyscy, choć trochę zmęczeni lecz zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły!