Sukcesy w zawodach strzeleckich

Trenujący w KS SAGITTARIUS strzelcy sportowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku z klas gimnazjalnych oraz podstawówki znakomicie rozpoczęli nowy sezon startem w Zawodach o Puchar Dyrektora ZSP w Rymanowie, który odbył się 20 marca w Rymanowie.

W zawodach brało udział 11 drużyn (38 zawodników), z klas gimnazjalnych oraz podstawówek, z terenu powiatu krośnieńskiego i sanockiego.  Zawodnicy startowali w konkurencji pojedynek strzelecki oraz zawodach strzeleckich z karabinu i pistoletu kal. 5,6mm. Klasyfikacja była drużynowa i indywidualna bez podziału na płeć czy wiek.

Zawody poprzedziły warsztaty strzeleckie dla młodzieży, na których można było poznać różne rodzaje broni, zasady bezpieczeństwa, wyposażenie strzelca sportowego oraz prawidłowe postawy strzeleckie.

SP1 reprezentowały cztery drużyny w składzie:

-  Inga Kowalik, Natalia Tomkiewicz, Kinga Biodrowicz,

- Paweł Dąbrowski, Piotr Kurek, Jakub Trybała,

- Mateusz Gawlewicz, Nawój Emil, Kaliniecki Nikodem.

- Maria Kalbarczyk, Wiktora Sabramowicz, Bartosz Gembalik, Jan Dąbrowski.

Indywidualnie, najlepsza z Sanoka okazała się Inga Kowalik zajmując II miejsce oraz Piotr Kurek III miejsce

Drużynowo w zawodach strzeleckich karabin i pistolet kal.5,6mm:

Im dziewczęta klasy gimnazjalne

IIIm chłopcy klasy gimnazjalne

Vm chłopcy szkoła podstawowa

VIIm drużyna mieszana szkoła podstawowa

Drużynowo w pojedynku strzeleckim:

IIm chłopcy szkoła podstawowa

IVm chłopcy klasy gimnazjalne

VIm dziewczęta klasy gimnazjalne

VIIIm drużyna mieszana szkoła podstawowa

Szczególnie cieszy udany start drużyny mieszanej z SP. Były to ich pierwsze zawody w życiu, drużyna składała się z uczniów i uczennic klas 5 którzy treningi rozpoczęli sześć miesięcy temu.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali dyrektor ZSP w Rymanowie Beata Suwała – Szczechowska, Izabela Cetnarska – Czyż oraz ppłk Robert Przybyła

Zawodników przygotowywał Paweł Stefański – instruktor strzelectwa, nauczyciel
i wicedyrektor SP1 w Sanoku.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!