Zabawy sportowe

Dnia 9 maja uczniowie klasy Id realizujący Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” oraz dzieci z oddziału O”B” pod opieką pań: Ewy Bochnowskiej i Doroty Niżnik spotkały się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w zabawach sportowych.

Impreza składała się z dwóch części :

I – zabawy z chustą animacyjną. Dostarczyły one dzieciom ogromnej frajdy i były świetną okazją do rozwijania zwinności, spostrzegawczości i refleksu

II - zawody, które przybrały formę wyścigów rzędów. Drużyny tworzyli wszyscy uczniowie. Pary ( uczeń klasy I i uczeń zerówki )miały okazję sprawdzić się w wielu konkurencjach : biegu w parach, przewożeniu klocków, wyścigach z talerzem na głowie, przenoszeniu balonika na ręczniku, chodzie na szczudłach.

Wszyscy uczestnicy wykazali się sprawnością ruchową i zręcznością. Zabawie towarzyszyły ogromne emocje, każdy zawodnik robił wszystko, aby jak najlepiej. wykonać zadanie Największym atutem spotkania była możliwość poznania się oraz wspólnej zabawy, która okazała się bardzo udana.