Edycja 2010/2011

Trzymaj formę - zamierzenia

W roku szkolnym 2010/2011 realizowany jest w naszej szkole program edukacyjny "Trzymaj formę". Program ma służyć kształtowaniu prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zdrowego stylu życia, zdrowia fizycznego i psychicznego. Głównym celem jest promocja aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania wśród dzieci i ich rodzin. Istotą jest by to uczniowie aktywnie włączyli się w każdy etap programu – w przygotowania, planowanie, realizację i prezentację.

Zamierzenia

Grudzień

  • Zapoznanie się koordynatorów szkolnych z celami i założeniami programu.
  • Opracowanie wstępnej koncepcji realizacji programu Przedstawienie Radzie Pedagogicznej celów i założeń programu oraz propozycji realizacji programu w naszej szkole.
  • Rozpoczęcie realizacji jednego z zadań - "Rodzinka na sali gimnastycznej".
  • W czasie realizacji programu uczniowie razem z rodzicami mogą ćwiczyć, grać, bawić się na sali gimnastycznej 2 razy w tygodniu.

Styczeń

Czytaj więcej...

Aerobikowe szaleństwo

W sobotę 9 kwietnia 2011 odbył się w naszej szkole, po raz pierwszy, aerobik dla mam i córek. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu „Trzymaj Formę", realizowanego w naszej szkole. W „Aerobikowym Szaleństwie” oprócz mam z córkami, uczestniczyły także starsze siostry naszych uczennic, koleżanki z innych szkół oraz panie nauczycielki, razem ponad 20 osób. Zajęcia miały na celu promocję zdrowego stylu życia i rodzinnej aktywności fizycznej. W świat fitnessu i aerobiku wprowadziły nas znakomite instruktorki z Fitness  Clubu  Active z Sanoka, pani Patrycja Gembalik i pani Anna Staruchowicz.

Czytaj więcej...

IV Turniej Rodzinny

12 marca 2011 r. po raz kolejny odbył się Sportowy Turniej Rodzinny, w którym uczniowie wspólnie z rodzicami mogli aktywnie spędzić czas.

Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Konkurencje sportowe, w których zmagały się rodziny przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: A. Kusior, K. Chowaniec, M. Dec, M. Drwięga, D. Fineczko oraz W. Uczeń.

Czytaj więcej...

Rodzinna i sportowa sobota

Prawie 80 dzieci  z klas 1-3  wraz z rodzicami spędziło aktywnie sobotę biorąc udział w III Turnieju Rodzinym zorganizowanym przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół SP 1 w Sanoku. Uczestnicy rywalizowali w 5 konkurencjach sprawnościowych przygotowanych i sędziowanych przez nauczycieli w - f ( Mirosławę Dec, Annę Kusior, Katarzynę Chowaniec, Wiesława Ucznia i Dariusza Fineczko).
Bawiono się kolejno w:

Czytaj więcej...