Ćwiczyć każdy może

PRZYZNANO NAM TYTUŁ "SZKOŁA W RUCHU"

r szkolaMinisterstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Aby otrzymać ten tytuł wzięliśmy udział w akcji "Ćwiczyć każdy może" i realizowaliśmy działania z aktywności fizycznej w określonych obszarach.

Nasza szkoła spełniła wymagane kryteria i pod koniec maja otrzymaliśmy tytuł " SZKOŁY W RUCHU".

Gratulujemy wszystkim i zachęcamy uczniów do dalszej aktywności ruchowej.

Gimnastyka w Zahutyniu

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z GIMNASTYKI

OBSZAR NR 5

Wśród licznych propozycji sportowych zajęć pozalekcyjnych, które odbywają się w naszej szkole są zajęcia z gimnastyki. Prowadzone są dla dziewcząt i chłopców przez p. Romana Lechoszesta. Uczestniczą w nich dzieci w zróżnicowanym wieku, zarówno z klas młodszych (I-III )jak i starszych (IV-VI).

Na zajęciach uczniowie wykonują ćwiczenia gimnastyczne, poznają i doskonalą podstawowe umiejętności akrobatyczne, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i samoasekuracji - tak ważnymi przy uprawianiu gimnastyki. Najlepsi będą reprezentować szkołę w zawodach gimnastycznych, w których osiągamy znaczące sukcesy.

Czytaj więcej...

Zajęcia z łyżwiarstwa

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z ŁYŻWIARSTWA

OBSZAR NR 5

Zajęcia przeznaczone są głównie dla dzieci klas I – II, które poznają podstawowe umiejętności jazdy na łyżwach. Nauką objęta jest grupa ok. 40 chętnych dzieci ( dziewczęta i chłopcy ) o bardzo zróżnicowanym stopniu zaawansowania technicznego, od początkujących do posiadających już niezłe umiejętności. Zajęcia odbywają się na lodowisku krytym dwa razy w tygodniu: w poniedziałki dla klas drugich, a w środy dla klas pierwszych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i czynią duże postępy pozwalające większości z nich czerpać przyjemność z jazdy na łyżwach.

Czytaj więcej...

Nauka Pływania

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z NAUKI PŁYWANIA

OBSZAR NR 5

Nasza szkoła ma bardzo dobrą lokalizacje względem obiektów sportowych. Wykorzystując bliskość basenu MOSiR prowadzimy systematyczne zajęcia z pływania dla chętnych uczniów z klas I-III.

Cotygodniowe lekcje prowadzone są w 6 grupach i cieszą się sporym zainteresowaniem (zależnym od pory roku). Obejmują w sumie ponad 120 uczniów i prowadzone są przez 5 nauczycieli wychowania fizycznego.

Czytaj więcej...

Lekcja gimnastyki

Lekcja wychowania fizycznego z gimnastyki.

Obszar nr 1

Opisana niżej lekcja została przeprowadzona 3.12.2013 r. w grupie dziewcząt z klasy 5 c.

Na zajęciach doskonalono przewroty w przód z przysiadu podpartego do przysiadu podpartego i przewroty w tył do rozkroku podpartego. Zadaniem uczennic było łączenie tych dwóch elementów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na technikę, precyzję, estetykę i wykończenie ruchu.

Czytaj więcej...