Szkoła Odkrywców Talentów

Szkolny Program Wspierania Zdolności i Talentów

Szkolny Program Wspierania Zdolności i Talentów w Szkole Podstawowej nr 1 obejmuje dwa etapy edukacyjne i realizowany będzie w okresie trzyletnim z możliwością modyfikacji w kolejnych latach szkolnych (wdrożenie programu – rok szkolny 2013/2014).

Program zawiera sposób osiągnięcia celów kształcenia i zadań edukacyjnych wynikających z realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Zapewnia uczniom poznawanie również treści ponadprogramowych. Proponowane działania umożliwią szybszy rozwój uczniów. Wyposażą ich w większy zakres wiedzy zgodnie z poziomem rozwoju intelektualnego, zdolnościami, ukształtują twórcze i oryginalne myślenie. Realizacja programu odbywać się będzie w trakcie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych takich jak: koła zainteresowań, zajęcia wynikające z organizacji pracy szkoły, zajęcia w ramach realizacji godzin z art. 42 ust. 2 pkt 2 Karty Nauczyciela oraz zajęcia z inicjatywy nauczyciela.

Szkolny Program Wspierania Zdolności i Talentów w Szkole Podstawowej nr 1 - pobierz (PDF)

Pokaz Talentów

Nareszcie nastała wiosna! Przywitaliśmy ją z wielką radością podczas tegorocznego Dnia Talentów. W czasie uroczystości zaprezentowali się najzdolniejsi uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście.

Dzieci z klas 0 - 3 mogły obejrzeć rodzące się talenty wśród uczniów naszej szkoły, którzy prezentując się na scenie tańczyli solo i w zespołach, śpiewali, grali na instrumentach muzycznych, recytowali wiersze, opowiadali dowcipy, prezentowali prace plastyczne, rapowali, czytali bajkę w języku rosyjskim oraz opowiadali o swoich szachowych sukcesach.

Czytaj więcej...

Szkoła Odkrywców Talentów

talentZ Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie dotarła do nas wspaniała wiadomość. Nasza szkoła uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów!!!

To ważny dla naszej społeczności tytuł, który potwierdza, że w naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów, których wspierają nauczyciele i rodzice.

Dla nas – nauczycieli to ogromna satysfakcja z udziału w sukcesach uczniów i motywacja do jeszcze większego wysiłku na drodze do sukcesu.

W całym kraju jest 1751 Szkół Odkrywców Talentów, w województwie podkarpackim 116, natomiast w powiecie sanockim są 4 szkoły.