Świetlica Szkolna

Laureaci konkursu „Wiosna w sadach i ogrodach”

17 maja 2019r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Wiosna w sadach i ogrodach”, w którym wzięli udział chętni uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe.

 

Celem konkursu było:

  • Rozwijanie twórczej wyobraźni dzieci.
  • Promowanie młodych talentów plastycznych.
  • Rozbudzanie pasji oraz rozwijanie zainteresowań.

Czytaj więcej...

Grupa III świetlicy szkolnej MBP w Sanoku

     

W piątek 10 maja 2019r. uczniowie grupy III świetlicy szkolnej pod opieką wychowawczyni p. Aliny Statkiewicz oraz podopieczni p. Moniki Kowalczyk, udali się wspólnie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Grzegorza z Sanoka.

W ramach Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), korzystając z gościnności pracowników uczniowie mieli okazję obejrzeć najważniejsze pomieszczenia,  poznać pracę bibliotekarza, regulamin czytelnika oraz zasady korzystania z księgozbiorów  zarówno tych realnych,  jak i wirtualnych.  W Strefie dla Dzieci Młodzieży, dzieci mogły spędzić dłuższą chwilę słuchając fragmentów audiobooka „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka do teatru i parku trampolin

Wczesnym rankiem 2 kwietnia 2019r. 45 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Aliny Statkiewicz, Moniki Kowalczyk i Doroty Rudy, wyruszyła na wycieczkę autokarową do Rzeszowa. Celem wycieczki było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia oraz alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Pierwszym punktem programu i najbardziej oczekiwanym przez dzieci, był Park Trampolin Jump World prowadzony przez braci Kłeczek (uczestników Mam Talent). Podczas godzinnego pobytu w tym miejscu dzieci miały okazję pod okiem instruktorów wziąć udział w zajęciach ruchowych w strefie akrobatycznej, gladiatorów, siatkówki, koszykówki oraz bezpiecznie „zanurkować” w basenie z gąbkami. Efekty były zaskakujące! już po kilku wskazówkach instruktorów dzieci wykonywały widowiskowe skoki i ewolucje powietrzne!

Czytaj więcej...

Laureat konkursu "Mój przyjaciel"

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich o tym, że uczeń naszej szkoły- Fabian Kruszyński z grupy III świetlicy szkolnej (kl. I), otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel” zorganizowanym przez Teatr Maska w Rzeszowie, związanym z premierowym spektaklem „Wystarczy być”.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszego kolegi, gdyż jego praca została wyłoniona spośród 407 różnorodnych nadesłanych prac, przez profesjonalne jury, w skład którego weszli- reżyser spektaklu "Wystarczy być", scenograf, oraz pracownik pracowni plastycznej.

Czytaj więcej...

Świetlicowy bal karnawałowy

7 lutego 2019r. w szkolnej auli odbył się wielki bal karnawałowy dla wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

Jak przystało na karnawał, w bogato udekorowanej sali bawiły się dzieci przebrane w najróżniejsze stroje. Wszystkim dopisywały humory i chęć oddania się karnawałowym szaleństwom. Tym razem taneczne trendy wyznaczały dziewczyny z kółka teatralnego „Gamo” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Sanoku, a prowadzonego przez panią Agnieszkę Kutiak.

Czytaj więcej...