HKT - Maraton Zumby

Maraton Zumby

Obszar nr 7

W sobotę, 11.01.2014 r. Harcerski Klub Turystyczny i klasa 6b świetni się bawili, uczestnicząc w Charytatywnym Maratonie Zumby w naszej szkole. Maraton oraz towarzyszące mu pokazy tańców i pokaz gimnastyczny zostały zorganizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Harcerki i harcerze a także inni uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z tą wesołą i bardzo dynamiczną formą ruchu. Zumba jest połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich i aerobiku.

Ćwiczeniom towarzyszyła wspaniała, rytmiczna muzyka. A cały maraton prowadziły żywiołowe instruktorki Zumby Fitness z Dębicy, Jasła, Krosna i Leska. W czasie, około 2,5 godzinnego, tanecznego wysiłku wzmacnialiśmy naszą wydolność, rozwijaliśmy koordynację i grację ruchów. Poznaliśmy też podstawowe kroki salsy, hip – hopu, samby i innych tańców.

Była to wspaniała zabawa a zarazem porządna dawka ruchu. Harcerski Klub Turystyczny i 6b ćwiczyli wspólnie i pod opieką p. K.Chowaniec i p. A. Lewandowskiej.