Gimnastyka w Zahutyniu

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z GIMNASTYKI

OBSZAR NR 5

Wśród licznych propozycji sportowych zajęć pozalekcyjnych, które odbywają się w naszej szkole są zajęcia z gimnastyki. Prowadzone są dla dziewcząt i chłopców przez p. Romana Lechoszesta. Uczestniczą w nich dzieci w zróżnicowanym wieku, zarówno z klas młodszych (I-III )jak i starszych (IV-VI).

Na zajęciach uczniowie wykonują ćwiczenia gimnastyczne, poznają i doskonalą podstawowe umiejętności akrobatyczne, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i samoasekuracji - tak ważnymi przy uprawianiu gimnastyki. Najlepsi będą reprezentować szkołę w zawodach gimnastycznych, w których osiągamy znaczące sukcesy.

Aby jeszcze bardziej zachęcić uczniów do ćwiczeń, wyjeżdżają oni kilka razy w roku do pobliskiego Zahutynia, gdzie na dobrze wyposażonej sali doskonalą swoje umiejętności. Właśnie tam, dnia 14.12.2013 r. udała się grupa dziewczynek pod opieką nauczyciela.

Na profesjonalnej ścieżce uczennice wykonywały układy, skakały przez kozła i ćwiczyły na ławeczce gimnastycznej. Fachowych porad udzielał im instruktor p. Mirosław Kaźmierczak. W wolnych chwilach dziewczynki próbowały swoich sił na przyrządach, które znajdują się na wyposażeniu sali takich jak: drążek, kółka, mały batut. Obserwowały popisy starszych kolegów, którzy od lat trenują gimnastykę.

Wyjazd ten dostarczył im wiele wrażeń i na pewno zachęci je do dalszych ćwiczeń.