Turniej Rodzinny

 

TURNIEJ RODZINNY

OBSZAR NR 8

Dnia 01.03.2014r w naszej szkole odbył się X Turniej Rodzinny. W sobotni poranek tłumnie przybyli dzieci wraz z rodzicami (opiekunami), aby rywalizować w wyścigach rzędów. Często zjawiały się całe rodziny i dopingowały swoich bliskich.

Zawody poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez nauczycielkę wf. Do zawodów stanęło 35 zespołów dwuosobowych w składzie: dziecko plus opiekun. Najwięcej uczniów było z klas pierwszych i drugich. W pierwszym wyścigu „Kotki pod płotki” zadaniem uczestników było dobiec do płotka, przejść pod nim i wrócić na linię startu-mety. „Toczenie piłek” polegało na tym, że dziecko toczyło slalomem po podłodze jedną piłkę do półmetka i z powrotem, a rodzic dwie. Trzeci wyścig „Naleśnik” to niesienie woreczka na rakietce do badmintona. Dwa ostatnie wyścigi to współpraca dziecka z opiekunem na trasie. W konkurencji „Z kamienia na kamień” najpierw rodzic układał podkładki, po których przechodziło dziecko, a na półmetku następowała zamiana miejsc. „Wózek z zakupami” polegał na załadowaniu deski na kółkach wieloma elementami, a następnie przewiezieniu po trasie, aby „zakupy” nie pospadały.

Zawody dostarczyły wiele emocji nie tylko zawodnikom. Wszyscy dobrze się bawili i oklaskiwali uczestników, a w szczególności ich determinację w uzyskanie jak najlepszego rezultatu. Na zakończenie trzy najlepsze pary z każdego rocznika zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez sponsorów, a wszyscy otrzymali czekolady.

Gratulujemy sportowej rywalizacji i cieszymy się, że tak dużo rodzin aktywnie spędza wolny czas.