Dzień Promocji Zdrowia

Dnia 13 marca w naszej szkole obchodzono Dzień Promocji Zdrowia, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1 - 3 oraz dzieci grup „0”. Celem organizatorów było promowanie znaczenia zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia dla funkcjonowania organizmu.

Rozpoczęliśmy apelem, na którym przedstawiono plan dnia oraz wyniki konkursu plastycznego na plakat promujący zdrowie pod hasłem: „Zdrowe odżywianie” i „Ruch to zdrowie” ogłoszonego w lutym. Oceny prac dokonano w dwóch grupach wiekowych 0-1 i 2-3. Nagrody dla zwycięzców ufundowało „Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku”.

Wystawa prac konkursowych znajduje się w holu głównym.

Grupy „0” i klasy I

I miejsce Julia Jurczak 1c

II miejsce Martyna Pustała 1c

III miejsce Kinga Stopa 0b, Kamila Stopa 0b

Wyróżnienia: Aleksandra Robel 0b, Kacper Chabko 1c

Klasy 2 - 3

I miejsce Natalia Huczko 3b

II miejsce Martyna Kulikowska 3c, Julia Mandzelowska 2b

III miejsce Oliwia Pawlus 2b, Oskar Mackiewicz 3d

Wyróżnienia: Emilia Niżnik 2b, Maja Wiejowska 2b, Zofia Frączek 3c, Katarzyna Najsarek 3b, Marta Kornasiewicz 2c

Następnie poszczególne grupy realizowały zaplanowane działania:

  • Grupy „0” - spotkanie z higienistką szkolną panią Haliną Cecułą: pogadanka na temat właściwej higieny i zdrowego odżywiania. Słuchanie „Bajki o witaminach”, kolorowanie piramidy żywienia,
  • Klasy I - spotkanie z panią stomatolog Ewą Reynolds - pogadanka na temat właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania. Słuchanie „Bajki o witaminach”, kolorowanie piramidy żywienia,
  • Klasy II - spotkanie z dietetyczką i szefową kuchni – pogadanka na temat zdrowego odżywiania, a następnie wykonanie w grupach posiłków promujących zdrowe żywienie: sałatek owocowych, warzywnych lub kanapek, do wyboru przez wychowawcę,
  • Klasy III - spotkanie ze sportowcem, olimpijczykiem panem Marcinem Karczyńskim (w auli), pogadanka z wychowawcami na temat zdrowego odżywiania oraz wykonanie w grupach posiłków promujących zdrowe żywienie: sałatek owocowych, warzywnych lub kanapek, do wyboru przez wychowawcę.

Prezentacje kanapek i sałatek poszczególnych klas odbyła się na głównym korytarzu na parterze.

Jury w składzie: Pani wicedyrektor Małgorzata Stepek, szefowa kuchni pani Jadwiga Marszałek, pani kierowniczka świetlicy Małgorzata Wydmuch - oceniło posiłki biorąc pod uwagę: smak potrawy, wygląd, sposób podania, ogólny wyraz artystyczny, czystość stanowiska oraz zgodność z tematem – zdrowe żywienie. Przyznano dwie równorzędne nagrody dla klas 2c i 3b, które otrzymały dyplomy i owocowe poczęstunki po czym nastąpiła degustacja kanapek i sałatek.

Koordynatorki: Beata Dańczyszyn i Ewa Żywot dziękują zaproszonym gościom i wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w organizacji dnia.