XVIII Turniej Sportowy klas I - III

Turniej sportowy klas I - III

Obszar nr 5

Jak co roku w okresie przedwiosennym rozegrano w naszej szkole tradycyjny Turniej Sportowy dla najmłodszych uczniów.

Formuła zawodów nie zmienia się od początku, czyli od 18. lat.

Drużyny 8. osobowe (4 dziewczynki i 4 chłopców) rywalizują w wyścigach rzędów, których w zależności od wieku jest 8 - 10. Klasy pierwsze po raz pierwszy uczestniczyły w tym nowym dla nich „szkolnym święcie sportu”. Było ogromne zaangażowanie, dużo sportowego ducha, radości z każdego, udanie wykonanego zadania ale też i pierwsze łzy, towarzyszące niepowodzeniom. Na szczęście spokojne i ciepłe reakcje nauczycielek jak i również grupy rodziców obecnych na zawodach (oprócz pochwał i uznania), pomogły przezwyciężyć gorycz pierwszej sportowej porażki.

W klasach II i III także było mnóstwo sportowego zacięcia a głośny doping klasowych (często „na kolorowo” przygotowanych) kibiców dodawał drużynie energii i zapału. Cieszy zatem fakt, że już od najmłodszych lat również sport szkolny jak i sztuka kulturalnego dopingu kształtują charakter ucznia.

Po zakończeniu rywalizacji reprezentacje klas otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy, zarówno zawodnicy jak i wspierający ich głośnym dopingiem klasowi koledzy i koleżanki słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.Serdecznie im za to dziękujemy.

Kolejny, XIX już turniej za rok!

Punktacja turnieju:

Klasy I:

  1. I A - 21pkt.
  2. I C - 14 pkt.
  3. I B - 12 pkt.

Klasy II:

  1. II C - 25 pkt.
  2. II B - 21 pkt.
  3. II A- 13 pkt.

Klasy III:

  1. III D - 31 pkt.
  2. II I B - 25,5 pkt.
  3. III A - 21pkt.
  4. III C - 13,5 pkt.