Pokaz Talentów

Nareszcie nastała wiosna! Przywitaliśmy ją z wielką radością podczas tegorocznego Dnia Talentów. W czasie uroczystości zaprezentowali się najzdolniejsi uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście.

Dzieci z klas 0 - 3 mogły obejrzeć rodzące się talenty wśród uczniów naszej szkoły, którzy prezentując się na scenie tańczyli solo i w zespołach, śpiewali, grali na instrumentach muzycznych, recytowali wiersze, opowiadali dowcipy, prezentowali prace plastyczne, rapowali, czytali bajkę w języku rosyjskim oraz opowiadali o swoich szachowych sukcesach.

Każdy występ oceniany był przez trzyosobowe jury - uczniów klasy VI a - Klarę Ostrowską, Anatolę Stabryłę i Adama Wronę, którzy dowcipnie, z humorem i motywująco komentowali popisy utalentowanych dzieciaków.

Natomiast uczniowie z klas 4 - 6 zostali podzieleni na dwie grupy i brali udział w pokazach sportowych, muzycznych i naukowych na zmianę.

Mieliśmy możliwość oglądania wspaniałych pokazów gimnastycznych, tańców, śpiewów oraz gry na instrumentach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Szkolny Konkurs "OMNIBUS - wiem prawie wszystko", którego finał rozegrał się na zakończenie imprezy.

Po pasjonujących zmaganiach umysłowych konkurs został rozstrzygnięty:

I miejsce - Marcin Dydek kl. VI b

II miejsce - Amadeusz Lubieński kl. Vb

III miejsce - Natasza Pawłowicz kl. IVd

"Dzień Talentów” był niewątpliwie bardzo ciekawym doświadczeniem, oraz wspaniałą zabawą dla uczniów naszej szkoły. Wielu z nich miało okazję pokazania się po raz pierwszy przed szkolną społecznością i zmierzenia się z trudną sztuką autoprezentacji. Okazało się, że zarówno pokazy sportowe jak i muzyka poważna czy zagadki naukowe, są fascynującą zabawą dla naszych uczniów.

Wszyscy występujący uczniowie otrzymali słodycze zakupione przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, za co serdecznie dziękujemy.

Za organizację i przebieg imprezy odpowiadali nauczyciele: kl. I - III p. Magdalena Sałaciak i p. Alina Statkiewicz oraz kl. IV - VI  p. Mirosława Dec, p. Ewelina Wójcik, p. Anna Kusior, p. Katarzyna Chowaniec i p. Roman Lechoszest.