Debata uczniowska

Sprawozdanie z debaty ucziowskiej.

 1. Miejsce szkolenia - Rzeszów.
 2. Szkoła- Podstawowa.
 3. Grupa - Uczniowie.
 4. Nazwisko i imię prowadzących debatę - Karina Dymnicka i Daria Wojtowicz.
 5. Jak zapraszaliście - Zapraszaliśmy poprzez rozwieszenie plakatów na drzwiach wszystkich klas, oraz odczytane zostały zaproszenia we wszystkich klasach.
 6. Kiedy była debata - Debata odbyła się 5.03.2014 r. o godzinie 14.30 w sali numer 14.
 7. Ile przyszło osób - Przyszło 20 osób - przedstawiciele poszczególnych klas.

Wyniki debaty:

 1. Jakie są potrzeby lub problemy waszej grupy - Problemy dotyczą : nowocześniejszego wyposażenia toalet min. w nowe umywalki, płytki, toalety i lustra. Ponadto wyposażenie szkoły w szybki bezprzewodowy internet, ocieplenie sal, wyposażenie sal w rolety lub żaluzje, ścianka wspinaczkowa, udostępnienie patio, wpływ na jadłospis w stołówce.
 2. Jakie sprawy, dotyczą dwóch lub więcej grup - Wspólne sprawy dotyczą : termomodernizacji szkoły, remontu toalet, wprowadzenie lepszego sprzętu audio wideo, wi- fi, krótkie wycieczki przedmiotowe, lepsze słuchawki w sali od informatyki.
 3. Jakie już prowadzone działania ulepszyć - Ulepszyć wyposażenie szkoły, zrobić remont łazienek, ocieplić szkołę, pomalować na kolorowo ściany w toaletach i szatniach, więcej deserów i soków na stołówce, zwiększyć ilość kółek wyrównawczych, zwiększyć ilość puf, wyposażyć łazienki w papier i mydło, zwiększyć ilość nowych książek.
 4. Jakie wprowadzić nowe, ciekawe inicjatywy których do tej pory nie było - Wprowadzić nowe konkursy przedmiotowe międzyklasowe 4-6 np. "Jeden z dziesięciu". Narysować plansze gry "w klasy" na podłodze w korytarzu dla klas 1-3.
 5. Jak możemy razem współdziałać, angażować się w życie szkoły - Możemy wspólnie zadbać o czystość, możemy wspólnie pomalować ściany na kolorowo, możemy wspólnie przygotowywać akademie, apele, spotkania z ciekawymi ludźmi, gazetki szkolne, możemy wspólnie zaangażować wszystkie klasy do przygotowywania akademii.
 6. Jakich efektów współpracy oczekujemy - Oczekujemy aby każdy zaangażował się w życie szkoły i żeby prace były równomiernie podzielone między uczniami, rodzicami i nauczycielami.
 7. Co możemy i chcielibyśmy zmienić w naszej szkole- działając wspólnie - (punkt 12).
 8. Inne wnioski i propozycje - Szafki na książki, tablice na mazaki, muzyka na przerwach, wi-fi.
 9. Jakie są wasze osobiste refleksje na temat debaty - Bardzo nam się podobało bo było dużo ciekawych pomysłów, które można zrealizować i dużo aktywnych osób.