Jesienny festiwal owocowo - warzywny

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się święto owoców i warzyw, czyli "Jesienny festiwal owocowo-warzywny”.

Była to już trzecia edycja. Uroczystość ta miała na celu promocję zdrowego stylu życia, a zwłaszcza zdrowego i smacznego odżywiania się.

Festiwal był podzielony na dwie części, na 2 lekcji udział brały klasy 0-1, a na 3 lekcji klasy 2-3.

Nasza uroczystość tak przebiegała:

  1. Na scenie jako pierwsze wystąpiły w piosence pt. "Śliwki, gruszki, jabłka” Świetliki z grupy pani Alicji Baszak.
  2. Następnie grupa pani Katarzyny Chowaniec -"Jarzynki” w inscenizacji wiersza "Na marchewki urodziny”.
  3. "Śliweczki" grupa p. Aliny Statkiewicz w wierszu i piosence "Najłatwiejsze ciasto w świecie”.
  4. Grupa p. Krystyny Berdysz w wierszach "Witaminy” , "Owoce i warzywa”.
  5. Na koniec grupa p. Anny Tymcio w tańcu "Sałatka owocowa”.

Dzieci spisały się na medal, piękne aranżacje, stroje i występy były zasługą małych artystów, jak i ich wychowawczyń.

Po części artystycznej dzieci spotkały się z panią dietetyk mgr inż. Patrycją Niemiec - Stasicką, która na co dzień pracuje w poradni dietetycznej Multidiet. Pani dietetyk opowiedziała dzieciom młodszym o piramidzie zdrowego odżywiania, następnie dzieci ustawiły się w taką piramidę.

W grupie starszej pani dietetyk rozmawiała z dziećmi o tym jak wygląda ich śniadanie, co należy jeść i pić oraz przeprowadziła konkurs plastyczny "Zdrowa Kanapka”, w którym udział brali wybrani przedstawiciele klas 2 i 3. Rywalizacja była zacięta, wszystkie kanapki były piękne, z tego też względu każda klasa zajęła 1- wsze miejsce i otrzymała pamiątkowy dyplom.

Na zakończenie festiwalu wszystkie dzieci otrzymały piękne śniadaniówki, które wygraliśmy w konkursie Kubusia "Drugie śniadanie nigdy nie jest nudne”, oraz jabłuszka. Dla pani dietetyk w podziękowaniu przygotowany został prezent niespodzianka.

Na korytarzu odbyła się prezentacja zdrowego drugiego śniadania, które przygotowali uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami p. M. Sałaciak, p. D. Bryndzą i p. E. Żywot. Dziękujemy. Sala festiwalowa była ozdobiona licznymi pracami dzieci z grup świetlicowych, które przygotowały p. A. Statkiewicz, A. Tymcio i K. Chowaniec.

Jako szkoła należąca do Sieci Szkół Promujących Zdrowie cały czas Trzymamy Formę i Zachowujemy Trzeźwy Umysł.

Festiwal przygotowały: Alina Statkiewicz, Anna Tymcio, Krystyna Berdysz, Magdalena Adamkiewicz, Katarzyna Chowaniec. Alicja Baszak, Monika Kopczyk. Koordynatorem festiwalu była p. M. Adamkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z festiwalu wykonanego przez panią Marzenę Kalbarczyk.

https://www.youtube.com/watch?v=8QGIL-n811k&feature=youtu.be