Lekcja w kl. 4 b

Dnia 17 listopada 2014 r. uczniowie klasy 4b w ramach godziny wychowawczej przedstawili przygotowane przez siebie stworki owocowo – warzywne. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego odżywiania się oraz rozwijanie wśród uczniów świadomości tego, co jemy w myśl zasady: „W Zdrowym Ciele, Zdrowy Duch”.

Każdy z uczniów opisywał z jakich owoców i warzyw przygotował swojego potworka. Uczniowie klasy 4b wykazali się niezwykłą wyobraźnią oraz pomysłowością przy tworzeniu swoich pokazowych modeli. Niektórzy uczniowie, niestety nie donieśli swoich stworków na lekcję, ze względu na to, że ich smaczne „przekąski” zostały zjedzone przez nich samych na drugie śniadanie. Przyznać należy jednak, że taka pełnowartościowa przekąska w ciągu dnia w szkole jest o wiele zdrowsza, niż chipsy. Dlatego też cel zrealizowanych zajęć został w praktyce już w pierwszym dniu rozpoczęty.

Zajęcia odbyły się w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”.