Podsumowanie projektu w I semestrze 2014/2015

W roku szkolnym 2014/15 w I semestrze rozpoczęliśmy nowy projekt eTwinning – „Favourite places, music and film stars”.

Naszymi partnerami są Szkoły Podstawowe z Chorwacji i Czech. Wspólne działania rozpoczęliśmy w październiku. W ramach projektu nasi uczniowie przedstawiają swoje upodobania dotyczące ich wymarzonych i najbardziej atrakcyjnych miejsc podróży do zwiedzania, do spędzania wakacji i czasu wolnego, do świętowania „Halloween” i „Świąt Bożego Narodzenia” oraz oczywiście na „Karnawałowe szaleństwa”.

Poza tym, dzieci prezentują swoje ulubione gwiazdy muzyczne i filmowe, postacie, piosenki, filmy, programy itp. przedstawiając ich preferencje dotyczące naszego tematu projektu w postaci wywiadów, dialogów, prezentacji. Korzystają przy tym z tablicy interaktywnej, komputera, tabletu, aparatu cyfrowego, kamery cyfrowej, mikrofonów itp. Co więcej, uczniowie są jednocześnie niesamowicie kreatywni w swoich wystąpieniach artystycznych – przebierają się, tańczą, śpiewają, recytują i prezentują swoje pomysłowe plakaty i wystąpienia na szkolnej scenie, gdzie występują nie tylko uczniowie klas IV i V, ale również dzieci z klasy I i III. Widać, że dzieci świetnie się bawią i jednocześnie się uczą, a uczą się bawiąc!

Warto też podkreślić, że oprócz wystąpień i prezentacji(youtube), opisują swoje działania na Twinspace projektu, rozmawiają, komentują i komplementują się wzajemnie ze swoimi rówieśnikami na forum projektu, ale przede wszystkim efektywnie i efektownie uczą się języka angielskiego!

Jak dotąd za swoje działania uczniowie otrzymali od Narodowego Biura eTwinning Polska – List Gratulacyjny za otrzymanie prestiżowej Krajowej Odznaki Jakości w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych, które zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej. Uczniowie otrzymali również Uczniowską Krajową Odznakę Jakości, dwie rzeczowe nagrody Miesiąca(październik, grudzień). Za niezwykle barwne i spektakularne prezentacje dzieci dostały torby, maskotki, zeszyty, kalendarze, zakładki, długopisy, smycze i inne artykuły szkolne. Dzięki tym nagrodom i działaniom otrzymaliśmy też nominacje do Krajowej Nagrody eTwinning – „Nasz Projekt eTwinning 2015”, a wyróżniający się uczniowie otrzymali również indywidualne nominacje do nagrody British Council!

Warto też wspomnieć, że większość z tych uczniów bierze udział w projekcie po raz pierwszy(4di 5c – rozszerzony j.ang. oraz uczniowie 1c,3b,3c). Poprzednią Uczniowską Krajową Odznakę Jakości zdobyli uczniowie byłych już klas szóstych w ubiegłym roku szkolnym(6a i 6b – rozszerzony j.ang.).

Działania dotyczące projektu można zobaczyć na stronie http://twinspace.etwinning.net/975/home Koordynator projektu – Adam Jezierski