eTwinning EVENT EURO 2016 FRANCE

Dzisiaj 8 czerwca na szkolnym „Orliku” w ramach wiosennej kampanii eTwinning4Diversity https://live.etwinning.net/campaigns/2016/diversity oraz czerwcowego EVENTU eTwinning – Let's celebrate EURO 2016 FRANCE with eTwinning FANS!!!, nasi uczniowie zaprezentowali ostatnie już w tym roku szkolnym prezentacje, dotyczące miejsc piłkarskich rozrywek PLACES of FOOTBALL ENTERTAINMENT.

https://live.etwinning.net/events/event/11406

W związku z tymi aktywnościami dzieci przygotowały projekty i prezentacje dotyczące EURO 2016 i sławnych miejsc we Francji gdzie mieszczą się „FAN ZONES”, zachęcając jednocześnie nie tylko do oglądania i podziwiania piłkarskich umiejętności, ale przede wszystkim do promowania EURO i pięknej Francji, nie zapominając przy tym o respektowaniu zasad gry „Fair Play”, tolerancji, różnorodności i oczywiście dopingowania swoich ukochanych drużyn!!!

Niezwykle barwne i atrakcyjne prezentacje pozwoliły nam wszystkim nie tylko w kreatywny sposób praktykować naukę języka angielskiego, ale również odkryć niesamowite miejsca w kraju, w którym odbędą się już 15 Mistrzostwa Europy - FRANCE 2016. Prezentowane przez naszych uczniów miasta i „strefy kibica” gospodarzy turnieju, to nie tylko Paryż, który jest zarówno stolicą Francji, ale również wspaniałe i malownicze Lazurowe Wybrzeże i ich olśniewające miasta Nicea oraz Marsylia, gdzie na plaży Prado powstanie (druga co do wielkości po stolicy Francji) „Strefa Kibica”. Poza atrakcjami FAN ZONES nasi uczniowie zaprezentowali również oficjalną piosenkę EURO 2016 – „THIS ONE’S FOR YOU”, którą komponował sam David GUETTA, a która wykonywana jest przez Zare Larsson.

Na zakończenie nasi uczniowie zaprezentowali układ taneczny, do piosenki CAN’T STOP THE FEELING”, którym oficjalnie jako REAL etwinning and football FANS rozpoczęli „ The BIG OPENING PERFORMANCE of EURO 2016”, w ramach czerwcowych aktywności projektu CharactersAdventureEntertainment https://twinspace.etwinning.net/10670/home na boisko zostały wprowadzone drużyny i rozegrano pierwszą połowę meczu CROATIA – POLAND, w którym do przerwy padł rezultat 1:1.

https://youtu.be/ZxOvuNhI4fE

Czekamy teraz z niecierpliwością na drugą połowę meczu, którą zaprezentuje nasz partner z Chorwacji!

W prezentacjach oprócz uczniów naszej szkoły z klas 2c, 4b, 5c, oraz 5d i 6c – rozszerzony j.ang. wzięli też udział absolwenci naszej szkoły, a obecnie G1 w Sanoku, którzy też są Fanami eTwinning i oczywiście piłki nożnej oraz EURO 2016 FRANCE, które rozpoczyna się już w najbliższy piątek 10..06!!!

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w dzisiejszych prezentacjach!!!

Koordynator projektu Adam Jezierski