„Od ziarnka do chleba”

Dnia 27 września uczniowie klasy IIIc uczestniczyli lekcji muzealnej „Od ziarnka do chleba” zorganizowanej na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego.

Spacerując po skansenie dzieci oglądały zabudowę miasteczka galicyjskiego oraz dawnej wsi. Porównywały materiały, które służyły do krycia dachów. Słuchały opowiadania pani przewodnik do czego wykorzystywano słomę.

Uczniowie próbowali swych sił w młóceniu cepami i mieleniu żarnami. Uczestniczyli w pokazie wiązania kiczek i robienia powróseł. W

chałupie z Węglówki dowiedziały się jak działał piec chlebowy, do czego służyła dzieża i w jaki sposób robiono chleb.

Na zakończenie wizyty w skansenie dzieci odwiedziły sklepik i stragany, na których kupiły liczne pamiątki.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji „Grosar”, gdzie czekał na nas przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek i upominki dla chłopców z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie E.Bochnowska i D.Rudy.