Inauguracja Roku Sportowego

25 października 2017 roku w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku odbyła się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

Gośćmi na uroczystości byli pani dyrektor Lidia Mackiewicz Adamska, pan wice dyrektor Marek Mazepa, nauczyciele wraz ze swoimi klasami, nauczyciele wychowania fizycznego oraz najmłodsi z grupy 0 z panią wychowawczynią.

Po otwarciu i powitaniu z utworem wokalnym wystąpił duet uczennic Dominika Stec i Natalia Huczko. Następnie prowadzący pan Roman Lechoszest przypomniał największe sukcesy sportowe w ubiegłym roku szkolnym. Potem w układzie tanecznym zaprezentowały się dziewczyny z klasy piątej. Weronika Latusek, Emilia Gnap, Martyna Karłowicz i Oliwia Paraniak.

Następnie wszystkim zebranym przedstawiono statuetkę, którą nasza szkoła otrzymała od Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego za zdobycie pierwszego miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w ubiegłym roku szkolnym. Statuetkę miała zaszczyt i przyjemność odebrać delegacja naszej szkoły 10 października w Dębicy na Wojewódzkim Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów , Powiatów i Gmin. W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano 632 szkoły.

Następnie występem gimnastycznym uraczyły wszystkich uczennice naszej szkoły Martyna Posadzka, Konstancja Iwańczyk i Amanda Gembalik prezentując na macie swoje układy, z którymi wystąpiły w Serbii reprezentując Polskę na niedawnych Mistrzostwach Świata. Po drugiej piosence dziewcząt na zakończenie głos zabrała pani dyrektor dziękując wszystkim za sukces i życząc kolejnych już w bieżącym roku szkolnym.