Konkurs „Przepis na zdrową przekąskę” - klasa 3 "B"

W klasie 3 „B” konkurs „Przepis na zdrową przekąskę” cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów naszej klasy. Gdy tylko dzieci dowiedziały się o nim, od razu dzieliły się między sobą pomysłami. I choć na co dzień trudno im odmówić słodyczy czy fast food’ów, okazuje się, że zdrowe przekąski wcale nie są im obce, a nawet wręcz przeciwnie – w klasie 3 „B” nie było dziecka, które nie potrafiłoby wymienić chociaż kilku przykładów zdrowych deserów czy podwieczorków.

Trzecioklasiści wiedzą doskonale, jakie produkty wpływają pozytywnie, a jaki negatywnie na rozwój dzieci. Wiedzą również w jakich produktach znaleźć można poszczególne witaminy, które należy stale dostarczać organizmowi, by prawidłowo funkcjonował i się rozwijał, by koncentracja była na jak najwyższym poziomie, by wzrok był prawie, że sokoli oraz by kości były twarde jak stal. Dzieci w swoich przepisach wykorzystały prawie wszystkie znane im owoce i warzywa, tworząc z nich apetyczne potrawy.

Pomysłów było co nie miara, np.: owocowe różdżki – szaszłyki, jabłko przekładane owocami, naleśniki z serem waniliowym, owocami, jagodami goji i czekoladą, sałatka owocowa, pełnoziarniste naleśniki z rukolą, figami i szynką parmeńską, owocowe szaszłyki, sałatka z arbuzem, serem feta, czarnymi , oliwkami i czerwoną cebulą, sałatka owocowa w arbuzie, jogurt z owocami, sałatka owocowa, sałatka warzywna, sałatka z porów, grzanki , szaszłyczki owocowe czy zapiekanka warzywna.

Wszystkie przepisy, choć każdy wykonany w inny sposób, prezentują się wspaniale i niezwykle apetycznie. Swoje przepisy dzieci ozdobiły nie tylko ciekawymi opisami oraz zdjęciami, ale również wykorzystały swoje talenty plastyczne i… narysowały gotową już potrawę. Całą twórczość trzecioklasistów obejrzeć można w Klasowej Książce Zdrowych przekąsek, a przeglądanie jej sprawia, że brzuszek od razu zaczyna domagać się jedzenie… Palce lizać!