Dzień postaci z bajek – klasa 3 „B”

 Bajki oglądać lubi każdy, ale czy każdy wie, dlaczego bajkowe postacie mówią? Skąd ich głos, śmiech i emocje? Dzieci z klasy 3 “B” potrafią już bez wahania odpowiedzieć na te pytania. Mało tego, potrafią efektownie naśladować swoje ulubione postacie z bajek. W naszej klasie zawitał Król Julian, kot Garfield, Kubuś Puchatek, Minionki, księżniczka Elza i wiele, wiele innych bohaterów, po tym, jak w dniu 6.11.2017 r. przeprowadzone zostały zajęcia pt. "Skąd ten głos i co to takiego jest dubbing?"

Trzecioklasiści z otwartymi buziami słuchali pogadanki skarpetek, które - jak wszyscy sie domyślali - miały pożyczone głosy. Skarpetki, a raczej ich właściciel - aktor teatralny i filmowy - opowiedział dzieciom jak podstawiony jest głos do bajek, w jaki sposób można modulować głos, jak dopasowywać go do danej sylwetki oraz jakie ćwiczenia wykonać, by można było wydobywać z siebie różne tony głosu. Dzieci bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia, a nastepnie rozmawiały ze soba i odgrywały różnorodne scenki przy pomocy narzędzia, które posiada każdy – swojego własnego głosu.

Choć na początku zajęć słowo „dubbing” było dla dzieci całkowicie obce, to już na końcu każde z nich posługiwało się tym pojęciem bez chwili zastanowienia, a wszystko dlatego, że zajęcia, których głównymi bohaterami były postacie z bajek oraz sami trzecioklasiści okazały sie niezwykle ciekawe i nikt się nie nudził. A pod koniec zajęć trzeba było się poważnie zastanowić, czy do klasy 3 „B” uczęszcza Artur czy może Rico albo czy mamy w klasie Przemka czy może jednak Króla Juliana... Zajęcia z dubbingu polecamy każdemu - i dużemu, i małemu!

Jednak bajki animowane to nie wszystko. W dniu 7.11.2017 r. w naszej klasie przeprowadzono zajęcia o… skarpetkach. Książka pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” okazała się być niezwykle interesująca i maksymalnie pobudziła dziecięcą kreatywność, a na efekt nie trzeba było długo czekać – w klasie w mgnieniu oka powstało 21 nowych, skarpetkowych bohaterów: były księżniczki, ryby, kotki, smoki i wiele, wiele innych. Zapraszamy do fotorelacji!