Klasa 2 a w Teatrze Maska
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 21 listopad 2017 14:52
- Katarzyna Witkiewicz
Aktorzy komunikowali się z widzami za pomocą obrazów. Była to aktorska zabawa formą, ruchem i dźwiękiem tworzonym na żywo na scenie. Spektakl, ze względu na brak słownej narracji, brak dialogów, nie był dla drugoklasistów łatwy w odbiorze, dlatego spotkanie z Calineczką kontynuowane było w czasie jednej z lekcji w klasie. By lepiej zrozumieć to, co działo się na scenie, uczniowie wysłuchali opowieści lektora popartej ilustracjami, a następnie analizowali pomysły scenarzysty, scenografa i grę aktorów.
Po obejrzanym spektaklu, dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których miały okazję poznać podstawowe rodzaje lalek teatralnych oraz zaznajomić się z zasadami ich animacji.
Kolejnym miejscem, które dzieci odwiedziły, było Muzeum Dobranocek. Zobaczyły tutaj wyjątkową kolekcję pamiątek związanych z popularnymi animacjami dla dzieci czyli dobranockami. Uczniowie rozpoznali Misia Uszatka, Reksia, Koziołka Matołka, ale byli też bohaterowie zupełnie im obcy, np. Jacek i Agatka, Miś Colargol, Pingwin Pik - Pok. Gabloty muzeum kryły również folie z kadrami z filmów animowanych, szkice, tła filmowe, rękopisy, a także przedmioty codziennego użytku ozdobione bajkowymi bohaterami.
Następnym etapem wizyty w Muzeum Dobranocek były warsztaty technik plastycznych z różnych części świata. Prowadząca skupiła się na Indiach, dlatego działalność twórcza dzieci polegała na tworzeniu mandali-motywu artystycznego charakterystycznego dla tego regionu.
W drodze powrotnej dzieci posmakowały pierogów w jednym z punktów gastronomicznych w Jaworniku.
Wszyscy jednogłośnie orzekli, że wycieczka była udana.
Opiekunowie:
– nauczycielki - K. Witkiewicz, A. Szychowska,
– rodzice- p. A. Graboń (fotorelacja), p. M. Wojcieszak (opieka medyczna)