Dzień Pluszowego Misia w 3 „B”

 

28 listopada w klasie 3 „B” odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia, mianowicie był to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich misiach i dzieliły się przygodami, które przeżyły razem z pluszakami.

Po tych opowieściach wszyscy trzecioklasiści nabrali ochoty do wspólnej pracy – uszycia własnych misiów.

Kontur misia, wata, igła i nitka i w mgnieniu oka sala zapełniła się kolorowymi, mięciutkimi misiami. Przy okazji okazało się, że część dzieci posiada całkiem spore umiejętności krawieckie! Jednak tak gawędząc o tych małych misiach nasunęło się pytanie, na które dzieci poszukiwały odpowiedzi podczas reszty dnia: Czy misia można spotkać w lesie? I tak, i nie. Odpowiedzi były różnoznaczne, ale ostatecznie wszyscy potwierdzili, że miś mieszka jednak na dziecięcym łóżku, a w lesie mieszka niedźwiedź. Z tego też powodu przybliżona została dzieciom wiedza na temat niedźwiedzi: ich gatunki, funkcjonowanie, upodobania oraz potrzeby. Uczniowie obejrzeli filmik, w którym pani, na co dzień pracująca ze zwierzętami, opowiedziała o tym, co niedźwiedzie jedzą, co je stresuje, czego się boją, a co lubią. Opowiedziała również o tym, jak należy się zachować podczas spotkania z niedźwiedziem twarzą w twarz.

Trzecioklasiści brali również udział w zabawie, w której zadaniem było rozpoznać zwierzę po samym odgłosie. Okazało się, że prawie wszystkie odgłosy zwierząt zostały bezbłędnie odgadnięte!

Na koniec zajęć mali tropiciele zajęli się śladami stóp niedźwiedzi – porównywali ich rozmiar do rozmiaru własnej dłoni. No i trzeba przyznać, że stopa niedźwiedzia przedstawiona w rzeczywistych rozmiarach zrobiła na najmłodszych spore wrażenie!