WARSZTATY JĘZYKOWE W RZESZOWIE

Kontynuując wieloletnią tradycję, we środę 29 listopada wybraliśmy się na warsztaty językowe do Rzeszowa. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych oraz z klasy siódmej, którym język angielski nie jest ani obcy ani straszny, mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych, zabawnych i inspirujących zajęciach interaktywnych.

W tym roku prowadzącym zajęcia był Brytyjczyk Ross Mulkern.

Pierwsze warsztaty, zatytułowane International English, przypomniały nam, że język angielski nie jest językiem zarezerwowanym dla mieszkańców Wysp Brytyjskich. Poznaliśmy różne wariacje tego języka i mnóstwo ciekawostek (jakie problemy mają Szkoci w windzie aktywowanej głosem, z jakiego kraju pochodzi słowo "keczup”, czy kogo Australijczycy nazywają Sheilą ).

Podczas drugich zajęć ćwiczyliśmy trudną sztukę wymawiania angielskich samogłosek w humorystyczny sposób. Było trochę śpiewania, trochę rapowania i wiemy już jaka jest różnica w wymowie wyrazów, na przykład, ship i sheep.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczne warsztaty będą równie ciekawe. Z pewnością wybierzemy się to sprawdzić.