Z wizytą u Świętego Mikołaja!

6 grudzień to data na którą z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci i właśnie w tym dniu klasy 3 „B” i 3 „C” wybrały się do sali zabaw „Urwis”, by tam cieszyć się ze spotkania z grudniowym bohaterem. I choć zabawom nie było końca, bo zjeżdżalnie, drabinki, huśtawka, baseny z kulkami i wiele, wiele innych atrakcji dały dzieciom ogrom radości, to jednak najważniejsze było w tym dniu spotkanie ze starszym, brodatym panem w czerwonym stroju – Świętym Mikołajem.

Gdy tylko dzieci usłyszały dźwięk dzwoneczków porzuciły zabawę i rzuciły się przed siebie, by jak najszybciej znaleźć się przed wyczekiwanym jegomościem. A Mikołaj jak to Mikołaj doskonale wie, które dzieci (a nawet Panie!) były grzeczne, a które nie i odpowiednio wynagrodził całoroczny trud. Zanim jednak trzecioklasiści otrzymali podarunki musieli umilić Świętemu Mikołajowi czas śpiewając mu piosenkę i recytując wierszyki. Ale czy Mikołaj mógł dłużej czekać z rozdawaniem prezentów skoro usłyszał radosną, śpiewającą prośbę: „Przyjedź do nas Mikołaju, Mikołaju z workiem jak to niebo. Przywieź radość i zabawki i zabawki dla nas, dla każdego…”? Święty Mikołaju, dzieci obiecują, że przez cały kolejny rok będą grzeczne, więc… do zobaczenia w przyszłym roku!