„Jak Strach na Wróble szukał posady” - przedstawienie

8 grudnia 2017r. odbyła się premiera przedstawienia teatralnego „Jak Strach na Wróble szukał posady”, wystawianego przez członków Kółka Teatralnego prowadzonego przez panią Alinę Statkiewicz. Gośćmi honorowymi byli pani dyrektor Lidia Mackiewicz - Adamska oraz pan dyrektor Marek Mazepa.

Inscenizacja opowiada o Strachu, który ma dość swojej nędznej egzystencji na polu i wyrusza w świat w poszukiwaniu lepszego życia i pracy. Ale okazuje się, że w mieście jest bezrobocie i wszyscy żyją z zasiłków, ale one Strachowi nie przysługują. Strach, który sobie tyle obiecywał po tej emigracji, przekonuje się, że w wielkim mieście jest bardziej samotny niż na swoim pustym polu. Dopiero biedny, bezdomny Szczurek radzi mu, aby liczył tylko na własne siły. Strach dostaje w końcu pracę, ale za jaką cenę! Ma zostać jeszcze bardziej oszpecony, podziurawiony i połamany. Wobec takiej perspektywy ucieka z miasta. Zabiera ze sobą Szczurka bo okazał mu więcej serca niż ludzie, którzy go wyśmiali.

Jak przystało na dobrze zapowiadających się aktorów, uczniowie zaprezentowali się jak z najlepszej strony. Z dużym zaangażowaniem i dziecięcą radością wcielali się w nie zawsze proste role: Stracha na Wróble (Alex Stroka), Zajączka (Karolina Mozoła), Polnej Myszki (Milena Mikołajek),Kotka (Wiktoria Wójcik), Wróbelków (Natalia Brud, Zofia Malicka, Agnieszka Drozd), Gospodyni i Pracownika Firmy (Iga Kosturska), Nocy i Dziewczynki (Nikola Sroka), Policjanta i Pracownika Firmy (Gabriel Tylka), Szefa Firmy (Miłosz Wanielista), Pana w okularach (Piotr Czubek), Chłopca (Konrad Sobczak),a także tańczyli i śpiewali piosenki wzbogacające przedstawienie.

Uczniowie w czasie zajęć teatralnych wykonali pod kierunkiem prowadzącej także elementy scenografii, kostiumów, zaproszenia, plakat promujący, a także aktywnie włączyli się do tworzenia fragmentów scenariusza inscenizacji.

Premierowe przedstawienie spotkało się z bardzo miłym odbiorem zgromadzonej publiczności – uczniów klas 0-3.