Kulig kl. 2 a

W czwartek 15 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do MBL w Sanoku. Podczas pobytu w skansenie dzieci wzięły udział w "Lekcji kaligrafii”, podczas której obejrzały dawny tornister i jego zawartość, poznały historię pisma i zasady kaligrafii, uczyły się pisać rysikiem po tabliczce, a także posługiwać piórem i atramentem.

Następnym punktem wycieczki był kulig. Przemierzanie ścieżek między ośnieżonymi chatami w saniach zaprzężonych w konie dało dzieciom dużo radości. Po przejażdżce był czas na zakupy. W "Galerii u Tesi” dzieci znalazły duży wybór rękodzieła twórców ludowych, wyrobów artystycznych i pamiątek bieszczadzkich.

Kolejną atrakcją było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i ciepłą herbatą.

Wycieczkę zakończyły zabawy na śniegu i postanowienie o ponownej wizycie w tym niezwykłym miejscu.