„Babcia i Dziadek są czarodziejami”

Babcie i Dziadka kochamy za to, że są, lecz nie tylko. Kto jak nie Babcia pomoże w każdej trudnej sytuacji? Kto jak nie Dziadek udzieli dobrych rad życiowych? Kto za nas trzyma najmocniej kciuki, kiedy się z czymś zmagamy? Dla kogo jesteśmy zawsze najpiękniejsi i najmądrzejsi? Kto nam wybacza nawet największe wybryki? Na te i wiele innych pytań jest tylko jedna odpowiedź - Babcia i Dziadek.

Gdy wchodzimy w ich skromne progi domu, czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Bo tam panuje miła i ciepła atmosfera. Trudno przekonać babcię, że nie jesteśmy głodnymi, prawda? Bo Ona chce by dla nas było jak najlepiej, a my odwzajemniamy te uczucia.

Z wdzięczności za to wszystko, w mroźne zimowe popołudnie 1 marca uczniowie klasy 3f przygotowali dla swoich Babć i Dziadków uroczyste spotkanie pod hasłem „Babcia i Dziadek są czarodziejami”. Na program artystyczny złożyły się inscenizacja, wiersze, piosenki, układy choreograficzne, które miały jeden wspólny cel. A mianowicie miały zgromadzonej licznie widowni udowodnić, że Dziadkowie to czarodzieje. Tak też się stało, lecz dodatkowo, jak się można domyśleć dzieci chciały z wszystkich sił oczarować Dziadków, a Dziadkowie byli oczarowani popisami wnucząt.

Na zakończenie dzieci wręczyły zacnym gościom upominki - kolorowe pudełeczka pełne cukierków oraz ozdobne listy z podziękowaniami za miłość, dobroć, zaangażowanie w wychowanie itp. Tego magicznego dnia zarówno Dziadkowie, jak i wnuczęta spełnili się pokazując swoje najpiękniejsze uczucia.

Program artystyczny oraz scenografię opracowała p. Alina Statkiewicz