Konkurs Biblijny

W dniu 6.03.2018 r. w Parafii Przemienia Pańskiego odbył się II etap Konkursu Biblijnego przeprowadzonego pod hasłem „Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską", a jego przedmiotem była znajomość Ewangelii według św. Łukasza i Dzieje Apostolskie.

Aby dojść do II etapu konkursu dekanalnego, należało najpierw uporać się z pytaniami w etapie szkolnym, w którym wyłoniła się także trójka zwycięzców:

I Monika szuba kl. 6a,

II Hubert Ochał kl. 6a,

III Filip Strzyżowski kl. 6a.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i systematyczna pracą przygotowali się do II etapu konkursu co zaowocowało miejscami. Monika Szuba zdobyła II miejsce w dekanalnym etapie, a tym samym zakwalifikowała się do Finału Konkursu Biblijnego, który odbędzie się 15 maja 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchowym w Przemyślu.

Miejsce IV zajął Filip Strzyżowski i VI Hubert Ochał.

Serdecznie gratulujemy uczniom ich wiedzy a Monice życzymy dalszych sukcesów w finale konkursu.

Organizatorami tego konkursu jest:

  • Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu,
  • Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu,
  • Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu i Krośnie,
  • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.