Półfinał wojewódzki w pływaniu

Świetnie zaprezentowali się nasi pływacy podczas półfinału wojewódzkiego w pływaniu w kategorii ID. Na pływalni w Lesku okazali się najlepsi w sztafetach 6x25m st. dow. zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Awansowali do zawodów finałowych, które planowane są pod koniec maja.

Dziewczęta w składzie: Amelia Jadczyszyn, Gabrysia Stokłosa, Martyna Popiel, Ania Szczerba, Weronika Panek i Sabina Niżnik pokonały 7 sztafet: ze szkół sanockich, Leska, Ustrzyk Dln, i Przemyśla, uzyskując czas 1:39.01.

Chłopcy z czasem 1:37.03 pokonali 8 drużyn a sztafetę tworzyli: Bartosz Płoszaj, Maciej Jaruga, Rafał Strzałka, Patryk Baliński, Kosma Osika, Jakub Jaruga.

Ponadto w wyścigach indywidualnych 2 miejsce zajęła Monika Biłas na 50m st . grzbietowym, a trzecie lokaty uzyskali: Martyna Popiel na 50m st. klasycznym, Sabina Niżnik i Bartosz Płoszaj na 50m st. dowolnym.

Opiekunami pływaków byli Roman Lechoszest i Dariusz Fineczko.