OSP HUMNISKA – było super!

W piątek 11 maja 2018r. uczniowie grupy 1 świetlicy oniemieli na widok swojego wychowawcy, który pojawił się w galowym mundurze straży pożarnej, czym wyraźnie zaskoczył i oczarował swoich podopiecznych a także pracowników szkoły.

Pan Paweł zabrał wychowanków na obiecaną wycieczkę do macierzystej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Humniskach.

Na miejscu czekali już strażacy wraz z naczelnikiem Marcinem Adamskim, który przybliżył dzieciakom kulisy służby. Podczas prezentacji pierwszaki dowiedziały się min.: o różnicach pomiędzy jednostkami PSP a OSP, rodzajach umundurowania oraz sprzęcie ratowniczo - gaśniczym, który mogły osobiście obejrzeć i sprawdzić jego działanie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się hełmy, maski tlenowe, deska ratownicza i wnętrza wozów bojowych, ale prawdziwe oblężenie przeżywały fotele kierowców. Oczekiwanie na popisową akcję gaśniczą uświetnił przyjazd zaprzyjaźnionego patrolu policji, którego nowoczesny radiowóz zachwycił pierwszaków.

Kulminacyjnym punktem programu była spektakularna akcja gaśnicza i pokaz możliwości hydraulicznego sprzętu ratownictwa drogowego, po którym dzieci nagrodziły strażaków brawami.

Następnie wszyscy uczestnicy ustawili się do pamiątkowej fotografii, która zakończyła spotkanie. Po minach dzieciaków widać było, że wizyta w remizie dostarczyła im niezapomnianych wrażeń i sporo frajdy, gdyż w drodze powrotnej na pytanie: „gdzie było ciekawiej, w PSP Sanok czy OSP Humniska?”, zgodnie odpowiedziały, że „w Humniskach było super!”.

Serdeczne podziękowania składam Panu Piotrowi Gładysiewiczowi (drugiemu opiekunowi wycieczki) oraz kolegom z jednostki OSP HUMNISKA.