Wycieczka do Grecji

10 maja bieżącego roku wraz z kolegami z gimnazjum i siódmej klasy wyruszyliśmy na wycieczkę do Grecji. Podróż, mimo tego że dosyć długa bo aż 24 godzinna, upłynęła nam w miłej atmosferze.

Przejechaliśmy Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię aby następnego dnia bezpiecznie dojechać do Korinos. W tej uroczej nadmorskiej miejscowości z otwartymi ramionami powitała nas nasza grecka mama - to Ona podczas naszego pobytu dbała o to, żebyśmy czuli się jak najlepiej oraz żebyśmy zawsze byli najedzeni.

W trakcie 6 dni, które spędziliśmy w Grecji odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, jak na przykład Meteory, czyli 6 przepięknych klasztorów wybudowanych na szczytach skalnych. W jednym z nich obejrzeliśmy średniowieczny kościół grekokatolicki, a także poznaliśmy tajniki pisania ikon. W Tesalonikach zobaczyliśmy Białą Wieżę i pomnik Aleksandra Macedońskiego oraz spacerowaliśmy promenadą przy jednym z największych portów Europy. Następnie przy punkcie widokowym na szczycie miasta zatańczyliśmy nasz ulubiony taniec - belgijkę! Jeszcze jednym z punktów naszego programu była wyprawa w góry Olimp, gdzie jak wiemy mieszkali mityczni greccy bogowie. W miasteczku Panteleimonas położonym na stoku górskim przeżyliśmy nasz Dzień romantyczny - na długo zapamiętamy przepiękny widok wybrzeża łączącego się z morzem. Oczywiście nie zabrakło również czasu na tzw. plażing. Korzystając ze wspaniałej i słonecznej pogody cały dzień spędziliśmy na kąpieli, opalaniu i meczach siatkówki plażowej. Wieczorami po kolacji wszyscy spotykaliśmy się w ogrodzie przy naszym hotelu. Czas upływał nam na graniu w gry planszowe i siatkówkę oraz kąpieli w basenie. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Ateny, gdzie zobaczyliśmy Akropol i inne zabytki greckiej cywilizacji. Dzięki Panu Robertowi w trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się wiele na temat świata starożytnego jak również współczesnego. Był On osobą wielozadaniową - kierowcą, pilotem, przewodnikiem, trenerem siatkówki jak również maskotką całego wyjazdu! Naszym kierowcą był niezastąpiony Pan Piotr, dzięki któremu bezpiecznie dojechaliśmy i wróciliśmy do Polski.

Trudu opieki nad nami podjęły się cztery Panie Nauczycielki - Pani Rolnik, Pani Marć, Pani Białowąs oraz Pani Burnat.

Wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy! To był niezapomniany czas!