Wizyta w "Elektroniku"

W dniu 22 maja uczniowie klasy IIIc udali się na wycieczkę do firmy EAE Elektronik w Sanoku.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się skąd bierze się prąd w gniazdkach elektrycznych, jak oszczędzać energię elektryczną, jakich niebezpiecznych sytuacji unikać, aby nie zostać porażonym prądem i jak udzielać pomocy osobie poszkodowanej.

Podczas spotkania rozmawiały również o nowoczesnych urządzeniach elektrycznych, odnawialnych źródłach energii, rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Na podsumowanie oglądały film pt. "Nie taki prąd straszny” oraz częstowały się ciasteczkami i soczkami.

W drugiej części wizyty uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali hale produkcyjne i słuchały informacji o działalności zakładu.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani upominkami, za które właścicielom firmy bardzo dziękujemy.

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Ewa Bochnowska i Dorota Rudy.