Mistrzostwa Polski GARCZYN 2018

W dniach 24.04-26.04. 2018 r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych. W październiku 2017 r. dziewczęta wygrały zawody wojewódzkie i uzyskały awans do zawodów ogólnopolskich. W rywalizacji wzięły udział tylko najlepsze drużyny z każdego województwa- łącznie 16.

Organizatorem mistrzostw była gmina Garczyn woj. pomorskie, około 700 km od Sanoka.

Po bardzo długiej 12 godzinnej podróży, dotarłyśmy na miejsce. Nasza szkoła zaprezentowała się bardzo dobrze, po bardzo zaciętej walce zajęłyśmy 12 miejsce.

W skład drużyny weszły: J. Mandzelowska, M. Wiejowska, S. Kusiak, J.Krzanowska (najmłodsza uczestniczka z klasy III ), E. Niżnik, K. Mackiewicz, W. Czerepaniak, D. Przybyła, K. Iskrzycka, A. Jadczyszyn, rezerwowe O. Pawlus i P. Sarama.

Dla większości zawodniczek był to debiut na takiej rangi zawodach.

Opiekunem drużyny była Dorota Pawlik.

Gratulujemy!!!

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu naszego wyjazdu. (Urząd Miasta Sanoka, Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oraz rodzice, którzy pomogli dziewczętom w organizacji kiermaszu ciast).