Klasa 3 e w pijalni czekolady

W dniu 25 maja uczniowie klasy III e pod opieką p. Krystyny Berdysz, p. Ewy Żywot oraz Rodziców udali się na wycieczkę do pijalni czekolady w Korczynie.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej dzieci poznały historię czekolady, plantacje kakao i miejsce upraw oraz cały proces produkcji czekolady (od ziarenka do tabliczki). Zobaczyły także maszyny i urządzenia służące do produkcji czekolady. Ponadto obejrzały największą fontannę czekoladową w Polsce.

W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Pod okiem cukiernika wylewali lizaki i tabliczki czekoladowe, które następnie zdobiły według własnego pomysłu. Podczas pracy dzieci degustowały czekolady: białą, mleczną i gorzką.

Na zakończenie pobytu uczniowie wybijali pamiątkowe monety, a p. Mirosław Pelczar, Mistrz Cukierników, wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy. Była to kolejna wspaniała, "słodka" wycieczka, którą uczniowie bardzo miło wspominają.