Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w unihokeju

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w unihokeju - Nasi chłopcy z brązowym medalem!!!! 

Jadąc do Elbląga każdy z nas miał marzenia, każdy chciałby zdobyć medal ale zdrowy rozsądek podpowiadał - to młoda, perspektywiczna drużyna, w której oprócz Mikołaja Gawlewicza, ucznia klasy szóstej, są sami piątoklasiści a nawet młodszy - Misiu Podstawski. 

Więc trochę niepewności też się pojawiało. I jakby na potwierdzenie tego pierwszy mecz zaczynamy od porażki z SP Płoskinia (późniejszy finalista)- 2:3. Widząc kolejnego przeciwnika w akcji SP Przykona, ogrywającego swojego rywala 4:0, pojawiają się wątpliwości i spore zdenerwowanie. Przecież ewentualna druga porażka eliminuje nas z walki o pierwszą "ósemkę". A to był nasz cel. Na szczęście chłopcy unoszą ciężar tego meczu wygrywając po świetnej grze 4:1. Potem przechodzą kolejne wygrane - 8:1 z SP Kupiski i 2:0 z SP Turnieje. Z zaliczoną porażką awansujemy do dalszej fazy rozgrywek, wygrywając kolejne dwa spotkania z utytułowanymi rywalami SP Wierzchowo 5:2 i SP Łęki Szlacheckie (mistrz z 2016r)- 4:1. Jesteśmy zatem w strefie medalowej! Ale trzeba wygrać przynajmniej jeden mecz. Pierwsze podejście nieudane. Sanocka "czwórka" odziera nas ze złudzeń, kto jest najlepszą drużyną mistrzostw. Porażka 1:7 eliminuje nas z gry finałowej. Pozostaje nam walka o brąz z SP Kotlin.

Mecz kończy się wynikiem 1:1, więc o tym, u kogo na szyjach zawisną medale, zadecydują karne. Wspaniała postawa w bramce Mikołaja Gawlewicza i świetnie wykonane najazdy Sebka Burczyka i Kacpra Prokopiaka sprawiają, że mimo potwornego zmęczenia eksplodujemy z radości!!! Jesteśmy trzecią szkolną drużyną w kraju w unihokeju!!! Marzenia się spełniają!!!

Skład brązowych medalistów: Mikołaj Gawlewicz, Karol Tymcio (bramkarze), Hubert Szarzyński, Kacper Prokopiak, Sebastian Burczyk, Krzyś Stabryła, Marcel Puszkarski, Michał Podstawski, Janek Śnieżek, Patryk Mazurkiewicz, Kacper Niemczyk.

Opiekunowie: Dariusz Fineczko, Tomasz Wolanin.