Uroczyste Podsumowanie Roku Sportowego

20 czerwca 2018 r. w dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr1 w Sanoku odbyło się Uroczyste Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego. Na uroczystości obecni byli: pani dyrektor Lidia Mackiewicz-Adamska, pan wicedyrektor Marek Mazepa, nauczyciele wychowania fizycznego oraz pozostali nauczyciele z klasami III - VII.

Na początku prowadzący Roman Lechoszest podsumował rozgrywki sportowe z okazji Dnia Sportu. Uczestniczyły w nich reprezentacje klas od IV do VII w takich dyscyplinach jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, koszykówka i kwadrant. Następnie był pokaz gimnastyczny na macie w wykonaniu uczennic z klas III i IV.

Dziewczyny zademonstrowały układy gimnastyczne i piramidy wzbudzając uznanie obserwatorów. Wystąpiły: Konstancja Iwańczyk, Martyna Posadzka, Oliwia Markuc, Weronika Poliwka, Maja Gembalik, Karina Pytlowany, Weronika Gruca, Oliwia Olejko.

Po występie gimnastyczek uhonorowano dyplomami uczennice i uczniów, którzy godnie z sukcesami reprezentowali Szkołę w zawodach sportowych w bieżącym roku szkolnym. Końcowym punktem programu była prezentacja dziesięciu najlepszych uczniów- sportowców w kategorii dziewcząt i chłopców z klas 0-VII. Każdy z przedstawicieli obu ,,dziesiątek" został nagrodzony dyplomem oraz rzeczowym upominkiem. Laureaci wykonali rundę honorową. Sponsorzy nagród: Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół SP nr 1 w Sanoku, "POŁONINA" Lesko i Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy !

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, którzy reprezentowali szkołę w jakichkolwiek zawodach, nauczycielom wychowania fizycznego, a także wszystkim pozostałym nauczycielom za wyrozumiałość i cierpliwość.

Oto ,,dziesiątka " dziewcząt:

 1. Amelia Jadczyszyn
 2. Maja Wiejowska
 3. Julia Mandzelowska
 4. Samanta Kusiak
 5. Milena Fineczko
 6. Julia Krzanowska
 7. Amelia Przybylska
 8. Kornelia Mackiewicz
 9. Kaja Święch
 10. Kinga Iskrzycka

"dziesiątka" chłopców:

 1. Mikołaj Gawlewicz
 2. Szymon Krzanowski
 3. Rafał Strzałka
 4. Hubert Szarzyński
 5. Krzysztof Stabryła
 6. Jakub Szafran
 7. Jakub Jaruga
 8. Miłosz Kuczma
 9. Szymon Nowak
 10. Karol Hrywniak i Bartłomiej Uruski - uzyskali taką samą ilość punktów.