Europejski Dzień Języków Obcych

ang[m]12 października odbyła się w naszej szkole kolejna część obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Tym razem do współzawodnictwa zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych naszej szkoły. W pięciu konkurencjach uczniowie mieli okazję między innymi wykazać się znajomością języka angielskiego, popróbować swoich sił w odgadnięciu innych języków europejskich oraz dopasować angielskie przysłowia do polskich odpowiedników.

Niemałe wyzwanie stanowiło tzw. "dyktando w biegu''. Ze wszystkich konkurencji najlepiej udało się wypaść uczniom i uczennicom z klasy 6c, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce.

Skład zwycięskiej drużyny to: Michał Brewczak, Artur Głód i Dominik Preisnar.

Nad sprawnym przebiegiem i organizacją czuwały uczennice z klasy IIIa Gimnazjum - Natalia Tomkiewicz i Amelia Sabat. Obsługą techniczną zajął się Hubert Ochał. Całość przygotowali nauczyciele: Małgorzata Chrobak i Jacek Zoszak.