BIEGI PRZEŁAJOWE - MISTRZOSTWA

Dwa medale SP1 w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych.

Szkoła Podstawowa nr 1 z Sanoka, jako najlepsza w klasyfikacji sportowej za rok 2017/2018, z przytupem rozpoczęła tegoroczne rozgrywki. 24 października w Kolbuszowej w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych zdobyła dwa medale.

W Igrzyskach Dzieci złoty medal w kategorii chłopców i srebrny w kategorii dziewcząt. O włos od medalu byli starsi chłopcy startujący w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zajmując 4 miejsce (opiekun: Piotr Zagórski).

W tej samej kategorii, dziewczęta zajęły 8 miejsce (opiekun: Dorota Pawlik). Warto dodać, że zawodnicy wykazali się wielkim hartem ducha, gdyż zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach pogodowych (deszcz, grad, silny wiatr).

1 miejsce Igrzyska Dzieci, chłopcy: Marcel Karnas, Konrad Król, Mateusz Mateja, Jakub Nowak, Szymon Nowak, Marcel Puszkarski, Adam Sawicki, Maksymilian Sobota, Krzysztof Stabryła, Bartłomiej Uruski, Kacper Prokopiak (rezerwowy). Opiekun: Wiesław Broński - Uczeń.

2 miejsce Igrzyska Dzieci, dziewczęta: Karolina Dereń, Małgorzata Giefert, Zofia Jaruga, Julita Krawiec, Alicja Lemko, Kornelia Mackiewicz, Urszula Milczanowska, Daria Przybyło, Antonina Smolińska, Milena Subik, Oliwia Brenkus (rezerwowa). Opiekun: Katarzyna Chowaniec.