Dzień promocji zdrowia

Aktywny wypoczynek wpływa korzystnie nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycję, ale także pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Mogliśmy się o tym przekonać za sprawą Pani Katarzyny Chowaniec, która przygotowała dla uczniów trening interwałowy oraz Pana Mirosława Kaźmierczaka, gościa specjalnego, trenera gimnastyki sportowej. „Mistrz” wraz ze swoimi podopiecznymi starali się rozbudzać wśród dzieci pasję do sportu, propagowali aktywny wypoczynek oraz zachęcali do poszukiwania pasji, która pomaga w rozwijaniu charakteru i zdrowego stylu życia.

Sportowcy swoim występem pokazali niesamowite możliwości akrobatyczne.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych wysłuchali „Bajki o witaminach”, kolorowali piramidy żywieniowe oraz uczestniczyli w spotkaniu z Panią Anną Kielar. Pani stomatolog przeprowadziła krótką pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Drugo i trzecioklasiści wykonali stworki owocowo - warzywne, które mogliśmy podziwiać w holu głównym szkoły.

Najciekawsze prace zaprezentowali uczniowie klas trzecich, którzy zostali nagrodzeni słodko - owocowymi smakołykami.

Koordynatorki przedsięwzięcia Panie Beata Dańczyszyn i Ewa Żywot pragną serdecznie podziękować Panu Romanowi Lechoszestowi, Pani Katarzynie Chowaniec oraz Pani Annie Kielar za pomoc w organizacji Dnia Promocji Zdrowia. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za udział i zaangażowanie w przygotowaniu imprezy.