Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych

W dniach 19-30.10.2018 r. w Grecji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. Maciek startował w grupie do lat 14, w której wzięło udział 135 zawodników z całego świata.

Pierwszą partię zagrał z zawodnikiem z Grecji Stamatiou Rodolfos (remis), druga runda z Hiszpanem Ruiz Buendia Miguel (wygrana), trzecia z zawodnikiem z Białorusi Runets Ivan (remis), czwarta - Bułgar Karadzhov Ivan (wygrana), piąta - zawodnik z Indii Raja Rithvik R (remis), szósta - zawodnik z Chin Huang Renjie (przegrana), siódma Grek - Gavriil Odysseas Panagiotis (przegrana), ósma runda - zawodnik z Anglii Ilia Misyura (wygrana), dziewiąta - Francuz Bassini Emile (przegrana), dziesiąta runda zawodnik z Łotwy Horobrijs Daniils (wygrana), jedenasta zawodnik z Izraela Yegor Stolyarsky (wygrana).

Łącznie na 11 partii Maciek 3 rundy przegrał, 3 zremisował i 5 wygrał.

Na swoim koncie zgromadził 6,5 pkt. z 11 rund, plasując się na 37 pozycji wśród 135 zawodników z całego świata.

Kolejne cenne doświadczenie za Maćkiem. Podczas Mistrzostw towarzyszyła mu cała gama różnych emocji od radości, po stres i smutek. Jednak doświadczenie zdobywane na imprezach rangi światowej z pewnością zaprocentują w przyszłości. Maciek pnie się coraz wyżej w szachowej karierze. Ma duże aspiracje, aby być najlepszy i bardzo ciężko na to pracuje trenując codziennie po 7-8 godzin. Już na niemal miesiąc przed Mistrzostwami Maciek nie chodził do szkoły, aby w pełni poświęcić się na przygotowanie do tych jakże ważnych zawodów. Na odpoczynek jednak nie ma co liczyć, bo już 10 listopada Maciek zagra w kołówce z możliwością wypełnienia normy na mistrza międzynarodowego w Szczyrku.

Dziękujemy rodzinie i znajomym za wsparcie i miłe słowa.