Miasteczko Ruchu Drogowego

Dnia 22.11.2018r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z niezwykle interesujących zajęć z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Miasta Sanoka w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpiecznej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020, to ważne zadanie realizowane w naszym mieście.

Zajęcia poprowadzili funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Organizacyjnie wspierały ich Panie z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Sanoka.

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, a także klas czwartych odbyli praktyczne zajęcia jak zachowywać się w ruchu drogowym. Ćwiczyli praktyczne umiejętności poruszania się po drogach jako przechodnie i rowerzyści.

W zajęciach łącznie wzięło udział ponad 200 uczniów. Podczas zajęć uczniów odwiedził Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski.

Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy również dzieci z najstarszych grup przedszkolnych z Przedszkola nr 3, którzy odbędą zajęcia 23 i 26 listopada.