Andrzejkowe szaleństwa w klasie 2 "C"

Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie przyszłości. Tradycyjnym wieczorem są Andrzejki odprawiane w wigilie św. Andrzeja (29 listopada). Dzięki przychylności tego świętego można poznać imię, pochodzenie, a nawet stan majątkowy przyszłego męża. Przysłowie mówi: "Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja". Z tego powodu w piątek (30 listopada) uczniowie klasy 2 "C" uczestniczyli w klasowych Andrzejkach na których nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu!

Na początku dzieci zapoznały się z andrzejkowa tradycją oraz historią tej uroczystości. Następnie były już tylko wróżby. Wróżono z butów, serduszek z imionami oraz talerzyków kryjących w sobie obrączkę, pierścionek, różaniec, kwiatek, chleb, cukier, serce, pieniądze i klucz. Nie obyło się także bez magicznych kubeczków, które przepowiadały daleką podróż, niezwykłe przygody, życie barwne i ciekawe, przyjemne i słodkie, twórcze, pracowite i pożyteczne czy bogactwo i dostatek. Były także wróżby z zawodami, balonikami, jabłkami na sznureczkach, owocami oraz magicznymi liczbami związanymi z datami urodzeń. Andrzejki podsumowane zostały wróżbami z talii kart.

Drugoklasiści wykazali się także umiejętnościami tanecznymi - wspólna zabawa przy muzyce była świetnym sposobem na zakończenie andrzejkowego szaleństwa i sposobem na spędzenie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze!